Engine رزرو اقامتگاه (Hoozas.com)

«هوزاس» یکی از بهترین پلتفرم های اجاره و رزرو اقامتگاه است، که در مراکز استانها و شهرهای مختلف ایران اقامتگاه هایی برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی معرفی و فراهم می‌کند. سامانه «هوزاس» بزرگترین مرجع اقامتگاه کشور دارای بیش ‌از ۶ هزار واحد اقامتی در مناطق و شهرهای مختلف است که تمام محدوده‌ها و مناطق گردشگری کشور را تحت پوشش قرار داده است.


آنچه باید درباره «هوزاس» بدانید

«هوزاس»، به عنوان یک استارتاپ حوزه گردشگری تلاش می‌کند با ارائه اطلاعات دقیق برای انواع مدل های گردشگری و تأمین اقامتگاه‌ های محلی مناسب و ارزان قیمت در مناطق مختلف کشور، فضای کشف و تجربه را برای گردشگران مهیا کند و با تأکید بر استفاده حداکثری از نیروها و محصولات بومی هر منطقه، رونق‌بخشی به اقتصاد و اشتغال نواحی محلی و روستایی ایران را با جدیت در دستور کار قرار داده است.

این صنعت به طور فزآینده‌ای رو به رشد است و باعث ایجاد تغییرات در محیط زندگی افراد می‌شود. با طراحی مناسب پهنه مورد مطالعه و مدیریت صحیح آن، این امکان فراهم می‌شود تا کل جوامع از لحاظ اقتصادی سود ببرند و در عین حال شرایطی برای توسعه روزافزون منطقه در سطح ملی و بین المللی فراهم شود.

امروزه گردشگری و موضوع سفر، به یکی از مهم‌ترین فعالیت های اقتصادی کشورها تبدیل شده و بی‌تردید در قرن آینده یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصادی خواهد بود و در سال‌های آتی فرصت های بی شماری از این طریق برای سرمایه‌گذاری و اشتغال معرفی می‌شود.


روش ارائه خدمات در «هوزاس»

از آنجا که هدف اصلی این طرح، ایجاد دسترسی آسان و بدون دغدغه برای مسافران به واحد های اقامتی است، لذا در این‌باره طراحی سایت جامع اطلاع رسانی و رزرواسیون واحد های اقامتی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است تا بتواند این وظیفه را به درستی انجام دهد. در این سامانه تلاش شده تا مسافران و گردشگران بتوانند در اسرع وقت و به صورت اینترنتی ضمن مشاهده تصاویر واحد های اقامتی مختلف، اطلاعاتی نظیر نرخ، امکانات موجود، تجهیزات، موقعیت جغرافیایی و سایر موارد ضروری را دریافت کنند.


کیوسک های اطلاع رسانی «هوزاس»

به منظور سهولت دسترسی مسافران و گردشگران به این‌گونه واحد های اقامتی، علاوه بر سامانه جامع «هوزاس»، کیوسک های اطلاع رسانی و رزرواسیون در مبادی ورودی شهرها و مراکز پرتردد، نیز پیش‌بینی شده است؛ همچنین مسافران و گردشگران می‌توانند با مراجعه حضوری نیز نسبت به انتخاب و رزرو واحد مورد نظر خود، اقدام کنند.


فرآیندهای کلیدی "هوزاس"

  • ثبت و جمع‌آوری اطلاعات داوطلبان عملیات میزبانی (Hosting) و صاحبان خانه‌هایی که تمایل به میزبانی از گردشگران دارند.
  • اعتبارسنجی و تأیید مدارک و محل اقامتی میزبان
  • الزام ثبت اطلاعات منازل و واحد های اقامتی به همراه تصاویر و فیلم‌های مرتبط با واحد توسط صاحبخانه


مزیت های سامانه هوزاس

در حال حاضر سایت‌های مختلفی به معرفی و رزرو آنلاین اقامتگاه ‌های محلی می‌پردازند، اما نیاز به سامانه‌ای که جامع‌ترین اطلاعات و خدمات رزرو را درباره اقامتگاه های مختلف به گردشگران ارائه دهد، ‌موجب شکل‌گیری سامانه «هوزاس» شده است. این سامانه علاوه بر ایجاد مزیت معرفی و رزرو اماکن گردشگرپذیر و دارای استانداردهای مطلوب و قیمت مناسب به گردشگران، مشکلاتی که آنها با دیگر سایت‌های معرفی اقامتگاه های محلی دارند؛ از قبیل ایمن یا استاندارد نبودن کیفیت اماکن و امکانات اقامتگاه ها،‌ منصفانه نبودن قیمت و وجود واسطه‌ها در چرخه معرفی اقامتگاه و محدود بودن محدوده جغرافیایی تحت پوشش را برطرف کرده است.


استفاده «هوزاس» از فرصت های خاص گردشگری در ایران

طرح «هوزاس» به دلیل دارا بودن فرصت ها و آیتم های متعددی از جمله رشد گردشگری در ایران، ساخت و سازهای گسترده در کشور و وجود مسکن خالی، بحران اشتغال، هدف‌گذاری برنامه ششم در جهت رشد صنعت گردشگری، افزایش حمایت ها و مشوق های دولتی در خصوص گردشگری، ورود گردشگران خارجی به کشور، سهل‌الوصول بودن و سرعت بالای شکل‌گیری آن و... می‌توان پیش‌بینی کرد ظرف مدت چند سال آینده و تا افق 1404، چند صد هزار خانه مسکونی در زنجیره "هوزاس" قرار گرفته و سهم بزرگی از اشتغال کشور را به خود اختصاص ‌دهد.


و در پایان

کشور ایران به عنوان یکی از پنج کشور برخوردار از بیشترین تنوع اقلیمی در جهان و یکی از ذخیره‌گاه‌های مهم تنوع زیستی کره زمین از دیر باز مورد توجه محققان و علاقمندان به طبیعت، مسافران و گردشگران بوده است. ایران مجموعه‌ای از فرصت‌ های گردشگری است، این موضوع نه تنها در آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی بلکه حتی در هنجارهای فرهنگی و ارزش‌های دینی آن نیز نهفته است؛ فرصت ها و امکاناتی که اگر آنها را در کنار آداب میهمان‌نوازی، به ویژه در ایلات و عشایر از گردشگران خارجی قرار دهیم، باید گفت کشورمان دارای بهترین گنجینه و از ذخایر گردشگری جهان است. در نتیجه ‌باید از این فرصت ها و امکانات مناسب گردشگری در کشورمان با برنامه‌ریزی درست و درازمدت و رفع موانع موجود، همراه با به روز شدن فناوری در این زمینه، استفاده بهینه کرد تا صنعت گردشگری توسعه و جایگاه ایران در رتبه‌بندی سازمان جهانی گردشگری ارتقا یابد.

این خدمات را دریافت کنید