پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی ابزاری کامل برای یک شخص، سازمان یا نهاد است تا بتواند یک آرشیو کامل از مطالب منتشر شده در هر حوزه، خصوصاً با محوریت خود شخص، سازمان یا نهاد، جمع آوری کند. علاوه بر این با ساخت الگوهای جستجوی نامحدود، امکان تهیه انواع گزارش‌های سازمانی نیز فراهم است.

این پلتفرم مانیتورینگ یک مجموعه نرم افزار برخط و ارزشمند است که به کاربر امکان می‌دهد تا به صورت لحظه‌ای آرشیو محتوای رسانه‌ های گوناگون مرتبط با حوزه کاری خود را با قابلیت فیلترگذاری جمع آوری کند. تشخیص تیتر، روتیتر، لید، سوتیتر، متن، عکس و ...، از بزرگترین محاسن پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی است.

این محصول توانایی جمع ‌آوری محتوا به زبان‌های مختلف را داشته و دارای جامع‌ترین بانک منابع است. همچنین کاربران می‏توانند به سادگی فهرست منابع مورد نظر خود را برای جستجو و فیلتر گذاری معرفی کنند.


امکان تعریف کلید واژه‌ در پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

کاربران در این سامانه این امکان را دارند که با تعریف کلید واژه‌ها، مجموعه اخبار و اطلاعات منتشر شده در شبکه ‌های اجتماعی را در قالب‌های مشخص به صورت آنلاین با استفاده از پست الکترونیک، پیامک و یا تلگرام دریافت و از این طریق آخرین وقایع، رویدادها و سایر محتواهای منتشر شده را رصد و بررسی کنند. نتایج این بررسی از این جهت اهمیت دارد که دستمایه تحلیل‌ها و تصمیم‌ سازی‌های موثر و کارآمد مدیران است.


رصد ترند های خبری در فضای مجازی

تمرکز اصلی این سامانه، رصد ترند های خبری و محتوای خبرساز منتشر شده در فضای مجازی (تلگرام، اینستاگرام، توییتر و...) به صورت دقیق است و امکان ردیابی و نشان‌گذاری محتوا را برای کاربر جهت مراجعات بعدی فراهم می‌سازد. از طرفی ارائه محتوای جانبی در قالب گزارش‌های تحلیلی محتوای مورد نظر و دریافت آن در قالب‌های مختلف از جمله مستند ورد، اکسل، HTML و با طراحی قابل شخصی‌سازی صورت می‌گیرد.

امکان رصد شبکه های اجتماعی به صورت لحظه‌ای و دریافت محتوای مرتبط با کلیدواژه‌های تنظیم شده توسط کاربر به صورت آنلاین نیز در قالب پیگیری‌ها برای کاربر فراهم شده است تا از اخبار و رویدادهای مورد نظر به صورت لحظه‌ای مطلع شود.


پنل مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

پنل مانیتورینگ شبکه های اجتماعی دارای میز کاری است که از قابلیت شخصی سازی بهره می‌برد. شما می‌توانید در این قسمت از ابزارهای مختلفی همچون ترندهای روز، ابر کلمات، پیام‌های برتر، نمودارها و... برای شخصی سازی و پیگیری اخبار و محتوای مورد نظر به صورت آنی استفاده کنید.


برچسب‌گذاری در پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

در این سامانه شما می‌توانید از برچسب زدن برای هر موضوعی در بخش‌های مختلف مانند جستجوی خبر، منابع خبری، نتیجه‌های یافت شده مورد نظر، ساخت الگو، ساخت گزارش، ایجاد پیگیری و... استفاده کنید. این ابزار به شما دسترسی راحت و کلی برای دسته بندی کردن به صورت دلخواه در بخش‌های مختلف پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی را می‌دهد.

در بخش مربوط به هر شبکه اجتماعی داشبوردی وجود دارد که به شما اطلاعات کاملی از محتواهای منتشر شده و ترند ‌های برتر و محتواهایی با بیشترین بازدید و یا بازنشر و... را می‌دهد. با استفاده از ابزار پیگیری می‌توانید به صورت آنی از محتواهای مورد نظر به صورت دریافت از تلگرام و یا ایمیل و یا پیامک استفاده کنید. همچنین این سامانه به شما امکان گزارش‌گیری از محتواهای یافت شده به صورت‌های مختلف و به صورت دلخواه را می‌دهد.

آنچه پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی را از خدمات مشابه متمایز می‌کند، وسعت منابع و عمق پایش داده‌های در دسترس کاربر است. به طوریکه به جرأت می‌توان ادعا کرد فاصله معناداری با سرویس‌های مشابه از این جهت وجود دارد.

مزایا

 • جمع آوری خودکار اخبار، محتوا و تصاویر به صورت لحظه ای و به تفکیک اجزا از تمام منابع تعیین شده
 • امکان ساخت گزارش از یک موضوع دلخواه با گزینه‌های متنوع و دریافت فایل Word, Excel و HTML به صورت آنی
 • امکان تعریف جستجوی پراستفاده و ذخیره آنها به عنوان الگوی جستجو و استفاده در سایر بخش‌های سامانه
 • امکان ایجاد پیگیری‌های دلخواه و کاملاً سفارشی و شناسایی و ارسال خودکار آنها از طریق پیامک و ایمیل و یا تلگرام به صورت کاملاً هوشمند و ماشینی
 • امکان اتصال پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی با سایر سامانه‌ها و رله اخبار مورد نظر شما و تحویل خودکار اخبار به آنها
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
 • مشاهده نمودار زمانی انتشار، پراکندگی محتوا، ضریب نفوذ یک پست و ... درباره کلیدواژه‌های دلخواه
 • استفاده کاربردی از ابر کلمات ترند شده


تحقیقات صورت گرفته درباره این نوع از خدمات

در سالهای اخیر شاهد توسعه روزافزون ابعاد فضای مجازی در دنیا و کشورمان بوده‌ایم. از آنجایی‌که فضای مجازی با از بین بردن مرزهای جغرافیایی‌ در دنیایی پررقابت و پیچیده؛ به سرعت در حال تحول و رشد است و نحوه اثرگذاری این فناوری بر جنبه‌های خرد و کلان در تمامی موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جوامع به تجربه اثبات شده،‌ ضرورت توجه و پایش مستمر این حوزه بیش از پیش نمایان می‌شود.

با توجه به تحقیقات انجام شده بیش از 30 درصد محتوا توسط رصد نیروی انسانی از دست می‌رود. همچنین با توجه به زیاد بودن منابع (خبر، شبکه‌ های اجتماعی و...) و ایجاد روزانه کانال‌ها و پیج‌ها در شبکه‌ های اجتماعی، رصد و پایش شبکه های اجتماعی نیازمند سامانه‌ای با پایش عمیق و جامع، رصد به لحظه و همچنین و به روز شدن منابع است.

پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی با بیش از 10 سال تجربه در زمینه داده‌های کلان در شبکه ‌های اجتماعی و سایت ‌های خبری و ... با رصد عمیق و رابط کاربری ساده و جامع بودن منابع این امکان را فراهم آورده است.


لیست خدمات پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

 • رصد و پایش شبکه اجتماعی تلگرام
 • رصد و پایش شبکه اجتماعی اینستاگرام
 • رصد و پایش شبکه اجتماعی توییتر
 • رصد و پایش شبکه اجتماعی سروش

لزوم استفاده از پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی

باید بدانید که استفاده از پلتفرم مانیتورینگ شبکه های اجتماعی که با هوش مصنوعی انجام می شود، باعث خواهد شد شما به تحلیل داده های موردنظر خود دست یابید و یک بانک اطلاعاتی قوی داشته باشید. امکان مهم دیگر در این پلتفرم رصد اخبار به صورت خودکار و در زمان واقعی است. همچنین تحلیل ها اصولاً به صورت داشبورد ارائه می شوند تا به راحتی حجم زیادی از داده های قابل تحلیل را در دسترس داشته باشید.

این خدمات را دریافت کنید