آشنایی با کیف پول رمز ارزها و امکانات آنها

رمز ارزها یک نوع پول دیجیتالی هستند که قابلیت معامله شدن دارند. رمزارزها در زمان معامله شدن به آدرس های کیف پول های الکترونیکی ارسال می شوند و کاربران می توانند موجودی خود را از این کیف ها استعلام بگیرند.

در یکی از مقالات ده وب سایت برتر و اپلیکیشن در زمینه ارائه امکانات مربوط به کیف پول رمز ارز، مزیت ها و عملکرد آنها به طور دقیق بررسی شده است. این امکانات عبارتند از:

 1. مشاهده تراکنش ها در هر بازه زمانی بر اساس رمزارزها و توکن ها در بازه های روزانه، ماهانه، 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله بررسی می شوند اما قیمت لحظه ای به صورت ثانیه ای ارزش دارایی کاربران را نمایش می دهد.
 2. مشاهده سود و زیان Portfolio (سبد خرید رمز ارزها) کاربر بر اساس دارایی موجود
 3. مشاهده میزان کارمزد هر تراکنش بر اساس شبکه رمز ارز
 4. رسم نمودارهای متفاوت بر اساس سابقه معاملات و گزارشات در بازه زمانی متفاوت بر اساس سود و زیان
 5. آلارم قیمتی به منظور فروش دارایی های مورد نظر از Portfolio و سود کسب شده به صورت لحظه ای و بررسی قیمت رمز ارزها در هر صرافی
 6. امکان خرید حق اشتراک به منظور پیروی از کیف پول های معتبر ارزهای دیجیتالی و تحلیل آنها
 7. اتاق های انجمنی پیش بینی تیم های تحلیلگر بر اساس حجم معاملات و سرمایه گذاری های کیف پول ها و پیروی از روند آنها و رتبه بندی کاربران
 8. انواع گزارشات مبتنی بر تعداد معامله، میانگین تعداد معامله، سود تجمعی هر کیف پول، ضرر تجمعی هر کیف پول، تعداد معاملات تکمیل شده، تعداد سفارشات باز، نمودار بیشترین سود رمزارزها، نمودار تجمعی کارمزد حاصل شده از شبکه، مقدار سود بر اساس هر صرافی، مقدار سود بر اساس هر رمز ارز، نمودار درصد Portfolio بر اساس دارایی

در بین مواردی که در مقاله گفته شده عنوان شده بود دو مورد از اپلیکیشن هایی بودند که محبوبیت زیادی داشتند که نام آنها Blockfolio و Delta است که قدرت خوبی در رصد کیف پول ها و آلارم دهی، با توجه به تنظیمات کاربری دارند.

در بین تمامی سایت ها شاید بتوان گفت Coin Tracking بهترین سیستم تحلیل کیف پول و کامل ترین گزارش دهی و ویژگی ها را دارد که تقریباً تمامی ویژگی های سیستم های دیگر را دارد.

ویژگی های اساسی پلتفرم قدرتمند کیف پول ارزهای دیجیتال

 • ارائه خلاصه اطلاعات از کیف پول و حساب کاربری
 • موجودی کیف پول
 • موجودی حساب کاربری
 • تعداد مبادلات بر اساس روز، ماه، سال و...
 • نمودار عملکرد بر اساس سود
 • گزارش کارمزدهای شبکه و کارمزدهای صرافی با توجه به بارگذاری حساب صرافی
 • نمودار رمزارزها با بیشترین سود
 • نمودار رمزارزها با بیشترین حجم مبادله شده

کیف پول

 • بارگذاری کیف پول
 • بارگذاری حساب صرافی
 • بارگذاری تراکنش ها همراه با اطلاعات
 • بارگذاری فایل از طریق سیستم و صرافی

آلارم دهی و تعیین میزان سود

 • قیمت انتخابی برای آلارم فروش در قیمت مورد نظر و صرافی
 • قیمت مورد نظر بر اساس حد سود و حد ضرر مشخص شده
 • آلارم قیمتی بر اساس زمان

آیا کیف پول ‌های ارز دیجیتال امن هستند؟

به طور کلی فارغ از اینکه از چه نوع کیف پولی استفاده می کنید، اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد به راحتی می تواند کنترل آن را در دست گرفته و از حسابتان به حساب های دیگر پول منتقل کند. سوالی که وجود دارد این است که برای جلوگیری از این اتفاق چه ساز و کارهایی طراحی شده است.

هر نوع کیف پولی که با اینترنت در ارتباط باشد در خطر هک شدن کیف پول ارزهای دیجیتالی نیز قرار دارد. به یاد داشته باشید که با اینکه هکرها بی اخلاق هستند اما از هوش و نبوغ بالایی نیز برخوردارند. آنها همواره در حال خلق راه های جدیدی برای دسترسی به اطلاعات انسان ها هستند. بنابراین این خود شما هستید که باید مراقب کلید خصوصی تان باشید. معمولاً هکرها از یکی از این روش ها برای دسترسی به اطلاعات شما استفاده می کنند:

 • بد افزار (Malware)
 • ویروس (Virus)
 • کی لاگر (Key logger)
 • دسترسی از راه دور به دستگاه شما (Remote access to your device)
 • فیشینگ (Phishing)

برای حفاظت از حساب خود در برابر روش های بالا راه هایی نیز وجود دارد. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه نرم افزاری استفاده می کنید؛ با این کار همواره به روزترین سطح از امنیت را خواهید داشت. علاوه بر این به طور مداوم می توانید از لایه های امنیتی بیشتر استفاده کنید. در بسیاری از کیف پول های ارز دیجیتال می توانید از روش احراز هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) استفاده کنید، به این معنا که برای مثال برای ورود به اپ موبایل کیف پول، حتماً باید به کدی که به آن تلفن ارسال می شود دسترسی داشته باشید.

لازم به ذکر است که استفاده از کیف پول هایی که به چندین امضا نیاز دارند نیز می تواند کمک کننده باشند. این کیف پول ها Multi-Signatures Wallets نام دارند و برای انتقال پول توسط آنها نیاز است تا فرد انتقال را از طریق چند دستگاه تایید کند؛ مثلاً هم با کامپیوتر شخصی اش در خانه، هم با موبایل و... . اینگونه اگر یکی از آن دستگاه ها گم یا دزدیده شود یا حتی هک شود، باز هم کسی نمی تواند به کیف پول او دسترسی داشته باشد.

کیف پول ها یکی از زیرساخت‌ هایی هستند که ارسال و دریافت دارایی از طریق شبکه ‌های بلاک چین را میسر می ‌سازند. کیف پول ‌ها نقشی مهم و اساسی در استفاده از تمامی رمزارزها دارند.

هر کیف پول مزایا و معایب خاص خودش را دارد؛ پس به خاطر بسپارید که قبل از انتقال دارایی ‌هایتان به یک کیف پول جدید حتماً نحوه عملکرد و ویژگی ‌های آن را مطالعه و بررسی کنید.

تیم مدیریت دانش سرزمین هوشمند

تیم مدیریت دانش راهکار سرزمین هوشمند با رویکرد شناسایی و بررسی تخصصی حوزه های دانشی در پی افزایش و ارتقای دانش حرفه ای و مدیریت آن در حوزه فناوری اطلاعات است تا بتواند بیش از پیش فناوری اطلاعات را در زندگی مردم و کسب و کارها وارد کند

ثبت دیدگاه


سپاسگذاریم. دیدگاه شما ارسال شد و پس از تایید نمایش داده می شود
با عرض پوزش خطایی رخ داد. لطفا مجددا تلاش بفرمایید

سرزمین هوشمند

دانشنامه سرزمین هوشمند

راهکار سرزمین هوشمند با ارائه دانشنامه ای وسیع و ارزشمند از اطلاعات علمی در حوزه دانش فناوری اطلاعات، دانش توسعه کسب و کار و راهکارهای این حوزه اطلاعات مفیدی را به مخاطبان خود عرضه می‌دارد

درباره سرزمین هوشمند

جستجو

مطالب اخیر